Jak długo nagrzewa się piekarnik?

Każdy, kto miał do czynienia z gotowaniem w piekarniku, spotkał się ze zdaniem „rozgrzej piekarnik”. Co to znaczy? Ile czasu zajmuje wstępne nagrzanie piekarnika?

Ile nagrzewa się piekarnik – podstawowe błędy

Pomimo tego, że piekarnik włącza się bardzo szybko, potrzebuje trochę czasu, aby temperatura w środku osiągnęła wartości podane w przepisie. Proces, w którym piekarnik jest włączony i oczekuje się, że się nagrzeje, jest właśnie tym, co powszechnie nazywa się ogrzewaniem piekarnika.

Ile nagrzewa się piekarnik? Średnio nagrzanie konwencjonalnego piekarnika elektrycznego zajmuje 15-20 minut. Niektóre piekarniki mają specjalny wskaźnik. Wskazują one, że piekarnik jest gotowy. Jeśli chcesz znać dokładną temperaturę wewnątrz piekarnika, kup specjalny termometr. Musisz sprawdzić w przepisie, jaka temperatura jest zalecana do przyrządzenia danej potrawy. Ustawiamy żądaną temperaturę piekarnika i czekamy 15-20 minut. Następnie włóż naczynie do piekarnika i gotuj tak długo, jak określono w przepisie. Jeśli piekarnik nie zostanie wstępnie nagrzany, potrawy mogą nie ugotować się równomiernie. A czas gotowania podany w przepisie należy zwiększyć dokładnie o tyle, o ile jest to konieczne, aby wstępnie ogrzać piekarnik.

Ile rozgrzewa się piekarnik dla blachy do pieczenia

Jeśli rozgrzewasz piekarnik, nie wkładaj do niego od razu blachy do pieczenia. Piekarnik musi być wówczas pusty. Wynika to z faktu, że podgrzana blacha do pieczenia może niekorzystnie wpłynąć na jakość pieczenia. Nie ma sensu podgrzewanie naczynia lub blachy do pieczenia. Ponadto gorąca blacha do pieczenia powoduje, że ciasto odpada. Zatem ile rozgrzewa się piekarnik? Wszystko zależy od różnicy temperatur. Jeśli umieścisz zimny produkt w blasze do pieczenia podgrzanej do 200 stopni, okaże się on zbyt twardy lub przesuszony. Może być również niedogotowany. Dlatego mrożone pizze i bułki zwykle okazują się bardzo twarde. Biszkopt jest również bardzo twardy po umieszczeniu na gorącej blasze do pieczenia.

Podgrzewanie w piekarniku - ile stopni powinno być w środku?

Jeśli masz standardowy piekarnik elektryczny, nagrzanie go zajmie średnio 15-20 minut. Wszystko zależy od tego, jaki to przepis. Im wyższa temperatura zalecana w przepisie, tym dłużej może to potrwać. Ten czas zwykle wystarcza na przygotowanie prostego dania. Gdy przepis wymaga długiego wstępnego przygotowania produktów, piekarnik będzie musiał zostać włączony w połowie procesu przygotowywania.

Bardzo ważne jest przygotowanie urządzenia, jeśli chodzi o podgrzewanie w piekarniku. Ile stopni uważa się za optymalną temperaturę? Wewnątrz piekarnika nie powinno być żadnych dodatkowych blach do pieczenia, rusztów ani brytfanny. Wszelkie niepotrzebne przedmioty częściowo odbierają ciepło. W ten sposób wymiana ciepła w piekarniku zostaje zakłócona, a czas nagrzewania się wydłuża. Lwia część potraw, takich jak muffiny, placki, ciastka, pieczona jest w środkowej części piekarnika na środkowym poziomie. Zapiekanki i lasagne będą miały chrupiącą skórkę i złocisty wierzch, gdy naczynie do pieczenia zostanie ustawione na górnym ruszcie. Dobre ciasta z rumianym tostowym spodem uzyskasz, jeśli upieczesz je na niższym poziomie.

Włączamy piekarnik - temperatura regulowana

Przepis powinien wskazywać, w jakiej temperaturze danie ma być przygotowywane. Jeśli jest to przepis krok po kroku, poszukaj tych informacji w pierwszym akapicie. Rozgrzej piekarnik tylko do temperatury podanej w instrukcji gotowania. Na początku włączamy piekarnik. Temperatura natychmiast zacznie rosnąć.

Wiele nowoczesnych piekarników wyświetla aktualną temperaturę na ekranie. Istnieje również możliwość sygnalizacji gotowości sygnałem dźwiękowym. Niektóre piekarniki mają lampkę kontrolną. Włącza się, gdy tylko piekarnik osiągnie żądaną temperaturę. Ten wskaźnik zwykle znajduje się w pobliżu czujnika temperatury piekarnika. Bardzo często starsze modele nie posiadają regulatorów temperatury. Mają tylko przełącznik. Jeśli tak, włącz piekarnik i odczekaj 15-20 minut. I dopiero wtedy włóż naczynie do środka. Jeszcze lepiej jest użyć specjalnego termometru. Pokaże, jaka jest dokładna temperatura wewnątrz piekarnika.

ile nagrzewa się piekarnik

Co zrobić, gdy piekarnik słabo grzeje?

Co zrobić, jeśli kuchenka elektryczna nie grzeje dobrze lub w ogóle nie działa? Piekarnik słabo grzeje z kilku powodów:

• Termostat. Wadliwe działanie tego elementu objawia się nieprawidłowym sterowaniem temperaturą. Piekarnik może się wyłączyć, gdy tylko zacznie się nagrzewać. Zanim ostatecznie zdecydujesz, że winowajcą jest termostat, sprawdź przewody łączące.

• Element grzewczy. Aby upewnić się, że działa nieprawidłowo, rezystancja spirali i rezystancja względem obudowy są sprawdzane za pomocą testera lub multimetru. Jeżeli wartość pierwszego wskaźnika ma wynosić kilkadziesiąt omów, to w stosunku do korpusu urządzenie powinno pokazywać „nieskończoność”.

• Przełącznik trybu, regulator temperatury. Główną przyczyną awarii jest wnikanie wilgoci i brudu. Często wystarczy proste czyszczenie, ale jeśli styki są zużyte lub zdeformowane, część należy wymienić.