Brzydki zapach z pralki - jak wyczyścić pralkę żeby nie śmierdziała?

Brzydki zapach z pralki

Czy Twoje dopiero co wyprane ubrania mają nieprzyjemny zapach? Bęben pralki może wydzielać nieprzyjemny zapach, ale nie musi to oznaczać, że Twoje urządzenie jest uszkodzone. Jak skutecznie sobie z tym poradzić?

Przykre zapachy są najczęściej spowodowane przez:

  • Filtry, które są zatkane

Czyść je regularnie z włosów i drobnych przedmiotów (spinki do włosów lub monety).

  • Zamknięcie mokrej pralki.

Pozostaw pustą pralkę otwartą po zakończeniu cyklu, aby wilgoć mogła odparować. Nie należy pozostawiać prania w pralce.

  • Pozostałości detergentu pozostawione w szufladzie

Należy pamiętać, że pralki mogą powodować gromadzenie się w szufladzie pozostałości proszku i płynu. To powoduje, że z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Powinieneś czyścić komorę raz na tydzień i dobrze ją wyprać. Dzięki temu Twoje pranie będzie miało świeży, czysty zapach. Nie należy używać środków czyszczących innych niż zalecane przez producenta pralki.

  • Tworzenie się pleśni wewnątrz pralki

Najlepiej wyłączać ją od czasu do czasu i ustawić temperaturę na najwyższym ustawieniu, czyli 90degC. Niska temperatura sprzyja rozwojowi pleśni, która może sprawić, że ubrania będą miały nieprzyjemny zapach. Jeśli pralka nie była używana przez jakiś czas, może wydzielać nieprzyjemny zapach. Przyczyną tego może być brudna woda. Wyłącz urządzenie i możesz go usunąć.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Domowe sposoby

Co zrobić, aby pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? Nie tylko cykl prania w 90C jest najlepszym rozwiązaniem, ale również puste cykle prania. Istnieje wiele domowych środków zaradczych. Ocet jest popularnym wyborem do czyszczenia. Ocet ma właściwości absorbujące, dzięki czemu smród może zostać zneutralizowany. Użyj równych ilości octu winnego i ciepłej wody, aby umyć brud z obszarów. Do bębna można dodać szklankę octu, a następnie umyć bęben w temperaturze 90°C. Soda oczyszczona może być również używana do usuwania nieprzyjemnych zapachów z prania. Wsyp 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej do pralki. Następnie przeprowadź pełny cykl prania w wysokiej temperaturze (90degC) przez 30 minut. Zapach zniknie, a ubrania będą pachniały świeżością. Podobne rezultaty można osiągnąć stosując proszek do pieczenia i sok z cytryny. Do usunięcia smrodu z pralki można użyć mieszanki sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Ten domowy środek jest tak prosty, jak wlanie szklanki roztworu do komory na proszek. Następnie włącz najdłuższy tryb prania w temperaturze 90°C.

Pamiętaj, aby regularnie prać swoje ubrania i nie zostawiać ich w pralce. Higiena sprawi, że będziesz mógł korzystać ze swojej pralki przez wiele lat.