Czy suszarka niszczy ubrania? 4 sposoby na ochronę ubrań przed zniszczeniem

Porady dotyczące suszarek: 4 sposoby na ochronę ubrań przed zniszczeniem

W dzisiejszym świecie zawsze szukamy sposobów na zaoszczędzenie czasu i energii. Dlatego tak wiele osób uwielbia swoje suszarki do ubrań. Zapewniają nam one sposób na szybkie pozbycie się wilgoci z naszych ubrań po ich umyciu. Jednak, jeśli nie jesteś ostrożny, suszarka do ubrań może skończyć się uszkodzeniem ubrań. W rzeczywistości suszarka może skrócić żywotność ubrań nawet o 20%. Dzieje się tak, ponieważ ciepło z urządzenia rozkłada włókna i osłabia tkaniny. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki kilku prostym wskazówkom i trikom możesz mieć pewność, że każda sztuka odzieży wyjdzie z suszarki w idealnym stanie.

szuszarka do ubrań

Nie przeładowuj suszarki

Jak w przypadku każdej maszyny, chcesz się upewnić, że nie przeładujesz jej. Kiedy przeładowujesz suszarkę, może ona rozciągnąć tkaniny wewnątrz i spowodować ich marszczenie. A kiedy tkaniny są rozciągnięte, nie będą w stanie wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Przeładowane suszarki mogą również powodować zagniecenia, ponieważ trudno im będzie nagrzać się na tyle, by pozbyć się wilgoci. Gdy suszarka nie może się wystarczająco nagrzać, nie może odparować wody z ubrań. W rezultacie wilgoć pozostaje we włóknach i powoduje zagniecenia. Powinieneś również upewnić się, że nie podwajasz ubrań. Kiedy podwajasz ubrania, utrudniasz ciepłu przemieszczanie się przez odzież. A kiedy nie może się przemieszczać, zostaje uwięzione w tkaninach i powoduje uszkodzenia. Jeśli więc podwajasz ubrania, ciepło pozostanie uwięzione w nich i może spowodować uszkodzenia.

Użyj zmiękczacza

Oprócz pozbycia się zmarszczek, zmiękczacz może również pomóc w ochronie tkanin. Dzieje się tak dlatego, że tworzy on warstwę ochronnej pianki pomiędzy włóknami a ciepłem suszarki. Ta warstwa ochronna zapobiega niszczeniu tkanin przez ciepło suszarki i może faktycznie przedłużyć ich żywotność. Upewnij się, że używasz środka zmiękczającego przeznaczonego do stosowania w suszarce. Możesz nawet wymieszać płyn do zmiękczania tkanin z detergentem, aby chronić wszystkie swoje ubrania przed uszkodzeniem.

Utrzymuj filtry w czystości

Filtry wewnątrz suszarki mogą wyłapywać kłaczki i inne materiały, które schodzą z tkanin. Niestety, mogą również wyłapywać kłaczki, które wypadają z Twoich rąk podczas składania ubrań. Kłaczki z rąk mogą gromadzić się wewnątrz suszarki i powodować uszkodzenia ubrań. Upewnij się, że filtry wewnątrz suszarki są czyste, aby mogły wyłapać te kłaczki i zapobiec przedostaniu się ich do ubrań. Możesz nawet czyścić filtry raz w miesiącu, aby upewnić się, że pozostają czyste.

Zwróć uwagę na temperaturę

Różne tkaniny mogą obsługiwać różne temperatury wewnątrz suszarki. Upewnij się, że sprawdzasz metkę pielęgnacyjną na każdym kawałku odzieży, aby zobaczyć, jaką temperaturę może obsługiwać. Jeśli suszysz ubrania, które nie są w stanie wytrzymać wysokich temperatur, będziesz chciał ustawić suszarkę na niższym ustawieniu. Pamiętaj też, że temperatura wewnątrz suszarki nie musi być aż tak wysoka. Wystarczy, że doprowadzisz ubrania do około 60% wilgotności. To dlatego, że kiedy ubrania są całkowicie suche, są w rzeczywistości zbyt kruche, aby być użyteczne. Jeśli suszysz je zbyt długo, wyjdą z suszarki zbyt kruche, by były miękkie i wygodne.

Podsumowanie

Przeciętny cykl suszenia w suszarce trwa około 45 minut. W tym czasie Twoje ubrania doświadczą ekstremalnego ciepła, które może uszkodzić ich włókna i spowodować zagniecenia. Poniższe wskazówki i porady pomogą uchronić Twoje ubrania przed uszkodzeniem podczas pobytu w suszarce. Teraz Twoje ubrania są bezpieczne, a Ty możesz cieszyć się nimi dłużej. A oprócz tego zaoszczędzisz energię i pieniądze. Więc upewnij się, że nie robisz żadnej z tych rzeczy, a będziesz w stanie chronić wszystkie swoje ubrania.