Silnik inwerterowy w pralce - czy warto i jakie wady i zalety posiada?

Co to jest silnik inwerterowy?

Pralki z silnikiem szczotkowym to klasyczne silniki, które posiadają szczotki, które obracają się i ocierają o siebie tworząc pole magnetyczne. W ten sposób powstaje pole magnetyczne, które napędza urządzenie. Silnik szczotkowy może sprawić, że korzystanie z pralki będzie mniej komfortowe, szczególnie w nocy i podczas wypoczynku. Silnik ma ograniczenia w zakresie prędkości wirowania. Zazwyczaj tańsze pralki z silnikami szczotkowymi mogą wirować z prędkością od 800 do 1000 obrotów. Silnik pralki automatycznej nie musi być silnikiem szczotkowym. Urządzenia z silnikiem inwerterowym są dostępne od dłuższego czasu.

Silniki inwerterowe wyposażone są w magnesy zamiast szczotek. Silnik inwerterowy wykorzystuje magnesy do zamiany energii elektrycznej na mechaniczną. Dzięki temu jest cichy i dyskretny. Silniki inwerterowe mogą wirować ubrania szybciej i z większą prędkością - do 1400 obrotów. Budowa silnika inwerterowego ma kluczowe znaczenie. Bez mechanicznych szczotek wyeliminowane jest tarcie, dzięki czemu urządzenie jest cichsze. Przykładem takiego urządzenia jest pralka Electrolux Perfect care.

Czy warto zainwestować w silnik inwerterowy?

Silnik inwerterowy oferuje, jak widać, wiele korzyści. Każda z tych korzyści powinna być wystarczająca, aby przekonać Cię, że pralka z silnikiem inwerterowym to opłacalna inwestycja. Nowoczesne pralki w domu to:

  • Nowoczesna konstrukcja pozwala na mniejsze zużycie energii i niższe rachunki za prąd. Pralki z silnikiem inwerterowym są w stanie szybciej zakończyć cały cykl prania, ponieważ mają 20-30% więcej mocy niż silniki szczotkowe.
  • Cisza i spokój, dzięki czemu nie musisz się martwić, że przeszkadzasz w oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych lub budzisz śpiących sąsiadów czy domowników. Cicha myjka sprawdzi się zarówno w Twojej łazience, jak i w kuchni.
  • Indukcja magnetyczna zapewnia trwałość i niezawodność na lata. Dzięki temu pralki rzadziej się psują. Nie ma nic gorszego niż konieczność naprawy pralki, gdy masz pilną potrzebę posiadania czystych ubrań


    Silnik inwerterowy to świetna opcja dla pralek. Wiemy już, co to oznacza. Który model powinienem kupić? Tę technologię można znaleźć u różnych producentów i dotyczy ona modeli ładowanych od góry i od dołu, o różnych specyfikacjach i pojemnościach. 

Zalety i wady silnika inwerterowego

Inwerterowy silnik elektryczny z pralki to świetny wybór. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, w tym m.in: - Cicha praca - Silnik inwerterowy do pralki automatycznej jest nawet o 1/3 cichszy niż model z silnikiem tradycyjnym. Dzięki temu redukuje denerwujące dźwięki prania i pozwala na korzystanie z pralki przez cały czas. Silniki inwerterowe mają dłuższą gwarancję ze względu na swoją trwałość i niską awaryjność. Ten typ pralki często posiada rozszerzoną gwarancję na swój silnik. Jest to świetny znak jej najwyższej trwałości. Silniki inwerterowe są bardziej wydajne niż tradycyjne silniki klatkowe (szczotkowe). Mogą pracować nawet do 30% więcej obrotów na godzinę. Pozwala to na efektywniejsze pranie ubrań przy krótszych programach. Wpływa to również na energooszczędność pralki. Silniki inwerterowe mogą być stosowane w celu zwiększenia efektywności energetycznej w pralkach o klasie energetycznej A++ lub A +++. Silnik inwerterowy z napędem bezpośrednim - Wysoka stabilność bębna i nowe możliwości - Ten silnik jest najnowocześniejszy. Do wyboru są także programy specjalne (np. Pralki wyposażone w ten silnik posiadają programy specjalne (np.

Silniki inwerterowe cieszą się dobrą opinią i są popularnym wyborem. Dlatego też więcej pralek posiada silniki inwerterowe. Silniki inwerterowe to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych pralek i warto wziąć je pod uwagę przy wyborze pralki.