Jak poprawnie rozmrozić lodówkę?

Aby zawsze mieć w kuchni świeże produkty, warto utrzymywać lodówkę w czystości. Aby jednak wyczyścić lodówkę, trzeba ją najpierw rozmrozić.

Rozmrażanie lodówki krok po kroku

Dziś producenci oferuje swoim klientom lodówki z systemem „No Frost”, który upraszcza proces rozmrażania. W takich lodówkach rozmrażanie odbywa się w następujący sposób:

• Odłącz urządzenie od prądu.

• Wyjmujemy wszystkie produkty, które są w lodówce.

• Przygotuj słaby roztwór sody i za jego pomocą ostrożnie usuń resztki jedzenia i okruchy.

• Wytrzyj wszystko suchą ściereczką, a następnie uruchom lodówkę.

• Gdy lodówka przepracuje kilka godzin, możesz odłożyć produkty na półkę.

Są też tacy użytkownicy, którzy mają w swojej kuchni lodówkę z systemem odszraniania kroplowego. W tym przypadku rozmrażanie lodówki przebiega następująco:

• Wyłączamy zasilanie lodówki.

• Wyjmij wszystkie produkty z lodówki.

• Należy odczekać pewien czas, aż całe lód się roztopi. W miarę topnienia lodu należy monitorować poziom wody i okresowo ją usuwać.

• Gdy tylko lód się rozpuści, umyj lodówkę, wytrzyj suchą szmatką i uruchom.

• Gdy lodówka osiągnie żądaną temperaturę, włóż z powrotem wszystkie produkty.

Jak rozmrozić lodówkę – dlaczego lód jest groźny dla urządzenia?

Lodówka z systemem „No Frost” różni się od tradycyjnych modeli, tym, że nie trzeba czekać, aż cały lód się stopi. W związku z tym nie trzeba myśleć o tym, jak zachować świeżość produktów, zwłaszcza jeśli latem lodówka się rozmraża. Jeśli chodzi o system odszraniania kroplowego, należy wcześniej przygotować specjalne opakowania termiczne, aby wszystkie produkty pozostały w dobrym stanie.

Jeśli zastanawiasz się jak rozmrozić lodówkę z dwiema sprężarkami, należy to zrobić w dwóch etapach, najpierw komora chłodnicza, a następnie zamrażarka. Taka lodówka ma swoje zalety, ponieważ podczas rozmrażania lodówki w zamrażarce można obniżyć temperaturę i włożyć tam jedzenie i odwrotnie.

Głównym powodem wzrostu warstwy lodu w lodówce jest przedostawanie się ciepłego powietrza do wnętrza lodówki. Całkowicie trudno tego uniknąć, ponieważ lodówka jest otwierana częściej niż raz lub dwa razy dziennie. Powstawanie pokrywy lodowej nie tylko utrudnia swobodne układanie produktów, ale także ma zły wpływ na pracę sprężarki. Jeśli lodówka będzie tak działała przez cały czas, to szybko nastąpi jej zużycie

Jak rozmrozić lodówkę w zabudowie – podstawowe błędy

Bardzo często użytkownicy chcą przyspieszyć proces rozmrażania, używają na przykład suszarki do włosów, noża, grzejnika elektrycznego. Efektem może być uszkodzenie lodówki. Dlatego w żadnym wypadku nie zalecamy używania żadnych urządzeń, aby przyspieszyć proces rozmrażania lodówki. Na przykład nie szturchaj niczego nożem, do tego służą specjalne szpatułki z gumowaną końcówką, takie jak te używane do usuwania szronu z szyb samochodowych.

Jeśli nie wiesz jak rozmrozić lodówkę w zabudowie, to znajdź instrukcję obsługi urządzenia i dokładnie ją przestudiuj. Opisuje ona, jak prawidłowo rozmrozić lodówkę. Przed rozpoczęciem rozmrażania należy ustawić regulator na zero stopni, następnie odłączyć urządzenie od sieci, a potem całkowicie otworzyć drzwi. Procedura jest taka sama w przypadku lodówki stojącej swobodnie, jedyną różnicą jest to, że wszystko odbywa się po kolei.

rozmrażanie lodówki

Jak rozmrozić lodówkę no Frost – szczegółowe instrukcje

Rozmrażanie lodówki należy zaplanować z wyprzedzeniem. Wówczas możesz zrezygnować z zakupów, dzięki czemu w lodówce znajdzie się mniej produktów. Jeśli chodzi o to, jak rozmrozić lodówkę no Frost, to tu możemy się obejść bez planowania. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie modele lodówek posiadają pojemnik na zbieranie roztopionej wody, a w przypadku długotrwałego użytkowania urządzenia może ona wydostać się na zewnątrz. W takim przypadku przygotowane wcześniej szmaty i ręczniki będą dla ciebie bardzo przydatne. Oczywiście dotyczy to bardziej lodówek starszych modeli, ponieważ nowe modele wyposażone są w specjalne studzienki, do których spływa roztopiona woda.

Gdy zobaczysz, że cały lód się roztopił, zacznij dokładnie czyścić lodówkę. Użyj miękkich szmat lub specjalnych produktów do pielęgnacji lodówki. Dobrze umyj wszystkie szczeliny, a nawet najmniejsze zagłębienia. Kolejnym krokiem jest osuszenie wszystkich półek, rusztów i samej komory urządzenia.