Na co zwracać uwagę przy zakupie maszynki do mięsa - podpowiadamy

Do przygotowania wielu smacznych dań niezbędne jest mięso mielone. Wprawdzie dzisiaj można z łatwością kupić już zmielone mięso, to jednak wiele osób woli mielić w domu. Maszynka do mielenia mięsa jest w takiej sytuacji niezbędna. Jeśli stajesz przed koniecznością zakupu maszynki do mięsa, to obecnie znajdziesz na rynku zarówno urządzenia ręczne, jak i elektryczne. Naszym zdaniem ta druga jest lepszym rozwiązaniem. Dzięki niej możesz bowiem zmielić większą ilość mięsa bez najmniejszego wysiłku.

Jaka maszynka do mielenia mięsa będzie jednak najlepsza? Zobaczmy.

Jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać? Jaka maszynka do mielenia mięsa jest dla mnie najlepsza? Producenci maszynek do mięsa oferują je w bardzo różnych modelach. Na ogół do każdej maszynki dołączone są dwa, czasem trzy sitka. Różnią się one od siebie oczywiście grubością oczek. To właśnie sitka w bardzo dużym stopniu odpowiadają za efektywne działanie maszynki. Dlatego też na zakupach musisz zwrócić uwagę z jakiego materiału zostały one wykonane. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja nowo zakupiona maszynka była wydajna i służyła Ci przez naprawdę długi czas, postaw na model, w którym sitka zostały wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Maszynki do mielenia mięsa mogą różnić się od siebie także materiałem, z którego został wykonany ich korpus. Może on być wykonany zarówno z metalu, jak i tworzywa sztucznego. Te pierwsze są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też droższe. Godnymi polecania maszynkami są te, które posiadają bieg wsteczny. Funkcja ta bardzo się przyda, gdy zechcesz usunąć z komory mielenia chrząstkę, której nie zauważyłaś.

maszynka do mielenia mięsa

Maszynka do mielenia mięsa - jaka najlepsza?

Na rynku dostępne są dzisiaj maszynki do mięsa, które producenci wyposażają w różne dodatkowe przystawki. Jeśli zastanawiasz się jaka maszynka do mielenia mięsa jest najlepsza dla Ciebie, odpowiedz sobie na pytanie, która z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania i potrzeby: ta, która tylko mieli czy raczej ta, która posiada szatkownicę, młynek żarnowy oraz wyciskarkę do cytrusów. Na rynku dostępne są też maszynki z przystawką do robienia makaronu, a nawet ciastek. Taka wielofunkcyjna maszynka zastąpi kilka innych urządzeń. Jest droższa, ale doskonale sprawdzi się, gdy chcesz zaoszczędzić sporo miejsca w swojej kuchni. Jeśli chcesz przyrządzać domowe kiełbasy, już nie musisz zastanawiać się nad tym, jaka maszynka do mielenia mięsa na kiełbasę sprawdzi się najlepiej. Większość producentów małego sprzętu AGD ma bowiem w swojej ofercie maszynki do mielenia mięsa ze specjalną przystawką do robienia kiełbas. Dzięki dołączonej nasadce masarskiej przygotujesz w krótkim czasie i bez zbędnego wysiłku pyszną, domową kiełbasę.

Jaka powinna być wydajność i moc maszynki do mielenia mięsa?

Większość dostępnych na rynku maszynek do mielenia mięsa może pracować w kilku różnych prędkościach mielenia. Do domowego użytku możesz wybrać maszynkę, która posiada trzy stopnie trybów mielenia. Maszynki do mielenia mięsa różnią się nie tylko materiałem, z którego został wykonany korpus i ceną, ale także mocą. Zastanawiasz się zapewne, ile wat powinna mieć maszynka do mielenia? Najprostsze i najtańsze maszynki mają niewielką, bo wynoszącą zaledwie 200 W moc. Jeśli kupisz taką maszynkę musisz liczyć się z tym, że zmielisz w niej tylko miękkie mięso. Dobra maszynka do mielenia mięsa powinna mieć moc co najmniej 500 W. Jeśli chcesz mielić także mięso na domową kiełbasę, postaw na taka, której moc wynosi 1200 W. Maszynka o takiej (lub wyższej) mocy z łatwością poradzi sobie ze zmieleniem nawet łykowatego mięsa. Pamiętaj też o tym, że im wyższa moc maszynki, tym jest ona bardziej wydajna. Dobra maszynka do mielenia mięsa to urządzenie, które jest wydajne, łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Do tego powinna zostać wyposażona przez producenta w przynajmniej dwa sitka o różnej grubości oczek. Jeśli chodzi o wyposażenie, to nie może zabraknąć także popychacza, bez którego mielenia staje się o wiele trudniejsze. Najlepsza maszynka do mielenie mięsa musi posiadać także antypoślizgowe nóżki. Pamiętaj o tych elementach wyposażenia na zakupach.