Jak wyczyścić pralkę? Poznaj nasze domowe sposoby!

Czyszczenie pralki domowymi sposobami

Trudno sobie wyobrazić pranie ubrań bez pralki i suszarki. Z tego urządzenia korzystamy często. Jest to maszyna, z której często korzystamy, więc zadbaj o jej regularne czyszczenie. Będziesz miał dłuższą żywotność i czystą, pachnącą pralkę. Ważne jest, aby czyścić pralkę nie tylko powierzchownie. Ważne jest, aby wyczyścić najbardziej zanieczyszczone miejsca, takie jak bęben, filtr i gumowe uszczelki. Można to zrobić zarówno za pomocą profesjonalnych środków czyszczących, jak i domowych sposobów. Jak sprawić, by pralka służyła dłużej? Jak skutecznie usunąć zanieczyszczenia z pralki? Co zrobić z osadem, który pozostał w uszczelkach pralki? Oto kilka sposobów na utrzymanie pralki w czystości.

Do czyszczenia pralki używaj sody oczyszczonej i octu.

Właściciele pralek najczęściej używają octu i sody oczyszczonej. Zarówno ocet, jak i soda oczyszczona mają silne właściwości usuwania brudu i zapachów. Soda oczyszczona może być użyta do czyszczenia pralki. Będziesz potrzebował tylko połowy standardowego opakowania. Umieść proszek w pojemniku. Włącz program na 90degC. Możesz również dodać do mieszanki filiżankę octu. Soda oczyszczona może być zastąpiona przez ocet. Zaleca się przygotowanie pasty z powyższych produktów w celu usunięcia zanieczyszczeń z gumowych uszczelek, filtrów bębnowych. Aby przygotować pastę, należy wymieszać 10 łyżek octu i odpowiednią ilość sody oczyszczonej. Taką pastę należy nałożyć na sprzęt. Po wyschnięciu należy wytrzeć go do sucha. Ocet i soda oczyszczona to popularna opcja czyszczenia pralek.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

Tabletki do zmywarki mogą być profesjonalnym i skutecznym sposobem na szybkie wyczyszczenie Twojej pralki. Zarówno zmywarka, jak i pralka działają w podobny sposób. Tabletki do zmywarki są w stanie z łatwością wyczyścić brud z wnętrza pralki. Produkt ten może usunąć kamień, bakterie i zapachy wewnątrz Twojej pralki.

Jak mogę wyczyścić moją pralkę za pomocą tabletek do zmywarki?

Proces jest prosty i może przynieść zadowalające rezultaty. Umieść jedną tabletkę w bębnie pralki, a drugą w szufladzie na proszek. Następnie wybierz program prania o temperaturze pomiędzy 60 a 90 stopni Celsjusza. Po zakończeniu cyklu prania możesz włączyć dodatkowe płukanie. Zabije to zarazki i bakterie, a także całkowicie oczyści Twój sprzęt. Po zakończeniu pracy urządzenia pamiętaj, aby drzwiczki i wysuwana szuflada były otwarte. Pomoże to zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów.

Wyczyść dozownik proszku

Przed czyszczeniem dozowników płynu i proszku, wyjmij je z pralki. Ciepłą wodą można namoczyć dozownik nawet przez pół godziny, jeśli pozostałości i brud są nadal obecne. Dzięki temu łatwiej będzie wyczyścić zabrudzenia. Lepiej jest usuwać zabrudzenia tak szybko, jak to możliwe. Do czyszczenia użyj gąbki do mycia naczyń. Pamiętaj, aby wyczyścić cały dozownik. Jest to proste zadanie, które można wykonać bez użycia detergentów. Jednak jeśli są oznaki pleśni, trzeba będzie użyć kwasku cytrynowego. Użyj detergentu do wyczyszczenia gąbki. Aby dotrzeć do wszystkich zakamarków i szczelin, użyj szczoteczki do zębów. Po wyczyszczeniu pojemnika, opłucz go i wysusz.

Jak często powinna być czyszczona Twoja pralka?

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość ludzi myje swoje pralki tylko raz na dwa miesiące. Może to być kosztowne. Nieczyszczona pralka będzie miała większą awaryjność. Ponadto, ubrania wyjęte z pralki mogą mieć nieprzyjemny zapach. Aby zapewnić sprawne działanie Twojej pralki, upewnij się, że czyścisz ją przynajmniej raz w miesiącu.

Ważne jest, aby regularnie czyścić pralkę, aby służyła jak najdłużej. Istnieją konkretne produkty, które mogą Ci w tym pomóc. Istnieje kilka domowych sposobów, które działają dobrze i są zarówno przyjazne dla środowiska. Ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy usuną wszelkie zabrudzenia i kamień. Upewnij się, że używasz ich często.