Pralki ze zdejmowanym blatem - praktyczne porady

Porady i praktyczne wskazówki dotyczące pralek do zabudowy

W jakiej pozycji powinna znajdować się moja pralka 

w łazience? Czy zdecydować się na pralkę do zabudowy czy wolnostojącą? Ważne jest, aby rozważyć różne opcje podczas urządzania naszych łazienek. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przy zakupie pralki.

Wbudowana pralka jest droższa od wolnostojącej. Wolnostojąca pralka jest łatwiejsza do naprawy lub wymiany w razie potrzeby. Pralka nie musi być widoczna podczas dekorowania łazienki. Ten artykuł pokaże Ci, jak sprawić, by Twoja łazienka wyglądała pięknie, tworząc sprytne miejsca do przechowywania pralki i suszarki. 

Ile prześwitu jest wymagane dla obudowy pralki?

Dokładnie wymierz pralkę lub sprawdź na dane techniczne od producenta. Pamiętaj, że węże spustowe i doprowadzające wodę będą musiały być podłączone z tyłu pralki. Dokładne ilość potrzebnego miejsca zależy od tego, jaki model posiadasz. Zazwyczaj jest to około 10 cm. Eksperci są zgodni, że pralka zabudowana nie wymaga dodatkowej wentylacji. Po praniu można zostawić otwarte drzwi na noc. Zalecamy jednak wycięcie otworów w drzwiczkach (na przykład na dole), aby powietrze mogło swobodnie krążyć.

Jaki jest najlepszy sposób na ustawienie pralki?

Należy pamiętać, że jeśli już zdecydujemy się na "zabudowę", pralka wolnostojąca, będzie trudniej dostępna. Pralki mogą również wymagać czyszczenia i serwisowania. Powinieneś upewnić się, że dopływ wody jest dostępny w razie awarii. Również, aby dostęp do urządzenia był jak najprostszy.

Należy również pamiętać, że pralki wolnostojące nie są przeznaczone do zabudowy i mają bardzo krótkie szuflady na detergenty, które utrudniają dozowanie detergentu. Nie są przeznaczone do ochrony mebli przed temperaturą i wilgocią. Dlatego tak ważne jest czytanie instrukcji i zaleceń producenta. Możesz stracić prawa gwarancyjne, a korzystanie z pralki wewnątrz szafy może być niebezpieczne.