Jak wyczyścić wnętrze pralki tabletkami do zmywarki?

Jednym z najczęstszych problemów podczas korzystania z pralki jest obecność nieprzyjemnego zapachu. Nie oznacza to, że pralka się zepsuła, ale oczywiście należy wówczas podjąć działania, zdezynfekować i usunąć nieprzyjemny zapach. Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie bębna pralki, ale jednym z skuteczniejszych i najprostszych jest użycie tabletki do zmywarki.

Jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki - praktyczne porady

Kiedy resztki zalegające w pralce nie zostaną do końca wypłukane z myjki, prędzej czy później zacznie się tam proces gnicia. Oprócz nieprzyjemnego zapachu w pralce może pojawić się również pleśń. A regularne pranie rzeczy w niskich temperaturach nie jest w stanie zniszczyć bakterii i grzybów, dlatego pralkę trzeba wyczyścić.

Możesz wyczyścić pralkę w domu za pomocą jednej lub kilku tabletek do zmywarki. Jeśli wyczuwasz silny zapach i pojawia się pleśń, użyj 2-3 tabletek. Zatem jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki?

• Otwórz bęben.

• Weź tabletki i włóż je do bębna.

• Następnie zamknij bęben.

• Wybierz tryb prania. Jeśli twoja pralka nie jest bardzo zabrudzona, możesz wybrać tryb szybki i ustawić na maksymalną temperaturę. Wirowanie można wyłączyć. Jeśli rzeczy nieprzyjemnie pachną po praniu, to radzę wybrać jeden z najdłuższych trybów, a także najwyższą temperaturę.

• Rozpoczynamy cykl i czekamy na zakończenie procesu.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki – o czym należy pamiętać?

Pamiętaj, żeby nie używać detergentu. Również bęben pralki musi być pusty. Takie czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki wystarczy przeprowadzić raz na 3 miesiące. Po czyszczeniu pralka przestanie brzydko pachnieć, ponieważ resztki detergentu zostaną wypłukane, a rzeczy po praniu będą miały przyjemny zapach.

Jak skuteczne jest czyszczenie pralki kapsułkami do zmywarki?

Popularne tabletki do zmywarek zawierają:

• Enzymy, które rozpuszczają cząsteczki białek, tłuszczów, skrobi, a tym samym eliminują brud i plamy.

• Wybielacz tlenowy - do 15% wagi tabletki, rozkłada brud, resztki jedzenia.

• Polikarboksylan – detergent.

• Niejonowe środki powierzchniowo czynne, które są stosowane jako baza piankowa i są w 100% biodegradowalne.

• Fosfoniany neutralizują zanieczyszczenia zawarte w wodzie.

• Aromatyczne zapachy.

Czyszczenie pralki kapsułkami do zmywarki jest całkowicie bezpieczne. Tabletki nie zawierają agresywnych składników, takich jak chlor, który może uszkodzić tkaninę. Tabletki można też stosować do prania białych bawełnianych rzeczy, dodatkowo świetnie spisują się w usuwaniu plam, zwłaszcza tłustych. Spróbuj prać zużyte ręczniki kuchenne i szmaty za pomocą tabletek do zmywarki. Jeśli nic im się nie stało, możesz zacząć prać jasne koszulki.

Tabletki do zmywarki do pralki – jak uniknąć zabrudzenia pralki?

Tabletki do zmywarki do pralki warto używać regularnie. Jednak należy też przestrzegać następujących zasad:

• Natychmiast po praniu wyjmij rzeczy, nie zostawiaj ich w pralce.

• Nie dodawaj więcej proszku, niż potrzebujesz do prania, to samo dotyczy żelu do prania i innych detergentów.

• Po praniu wytrzyj gumę uszczelniającą do sucha.

• Zawsze zostawiaj drzwiczki pralki i tacę na proszek otwarte po praniu, aby w pralce była cyrkulacja powietrza i nie rozwijała się tam pleśń, a pralka nie śmierdziała.

czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

Tabletka do zmywarki do pralki – z czym je stosować?

Możesz też wzmocnić działanie tabletek do zmywarki, stosując wraz z nimi wybielacz. Wlej 50-100 gramów wybielacza do bębna pralki. Ustaw urządzenie na maksymalną temperaturę i uruchom pranie.

Tabletka do zmywarki do pralki może być też stosowania wraz z siarczanem miedzi. W walce z pleśnią pomoże nam siarczan miedzi, niebieski kryształ w proszku. Musisz wziąć 30 gramów proszku i rozcieńczyć go 1 litrem wody. Włóż wszystko do środka i pozostaw na 24 godziny. Następnie dodaj tabletkę do zmywarki, włącz program i rozpocznij pranie na sucho.

Po wszystkim warto też wyczyścić filtr. Otwieramy pokrywę, następnie wyjmujemy filtr i staramy się umyć go z zanieczyszczeń. Szczegółowe informacje na temat czyszczenia filtra z brudu znajdziesz w instrukcji do konkretnego modelu pralki.