Zamrażarki szufladowe no frost - ranking 2023 | recenzje, opinie

Tradycyjna zamrażarka wymaga rozmrażania i czyszczenia co najmniej raz na 2 miesiące. Zamrażarki szufladowe bezszronowe eliminują całkowicie proces osadzania szronu i lodu. Dzieje się tak, dzięki pracy wentylatora, który skutecznie osusza ściany komory z okresowo pojawiających się skroplin. Silne prądy zimnego powietrza wpadają do specjalnego zbiornika i usuwają wilgoć z zamrażarki.

Rosnąca popularność zaawansowanych technologicznie zamrażarek tego typu sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli bezszronowych urządzeń. Jak wybrać najlepszy model, dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Aby odpowiedzieć na te pytania, wybrałem modele no Frost, które według mnie są najlepszymi w swojej kategorii.

Ranking zamrażarek szufladowych no frost 2023 - TOP5

Miejsce Wygląd Model Cena
1 Zamrażarka szufladowa no frost Bosch GSN51AWDV Zamrażarka Bosch GSN51AWDV od 3141 zł
2 Zamrażarka szufladowa no frost Beko RFNE270E33WN Zamrażarka Beko RFNE270E33WN od 1998 zł
3 Zamrażarka szufladowa no frost Whirlpool UW8 F2Y XBI F 2 Zamrażarka Whirlpool UW8F2YXBIF2 od 3069 zł
4 ​​Zamrażarka szufladowa no frost Whirlpool UW8 F2Y WBI F 2 Zamrażarka Whirlpool UW8F2YWBIF2 od 2324 zł
5 Zamrażarka szufladowa no frost Bosch GSN54AWDV

Zamrażarka Bosch GSN54AWD

od 3499 zł

W rankingu umieściłem tylko sprawdzone, bezpieczne i wydajne zamrażarki szufladowe no Frost. Ranking bierze pod uwagę stosunek wydajności do ceny, liczbę opcji oraz możliwości, jakie daje konkretny model.

Zamrażarka Bosch GSN51AWDV

Zamrażarka Bosch GSN51AWDV 

Niemiecka marka Bosch od dłuższego czasu produkują wysokiej jakości zamrażarki szufladowe. Ranking byłby zatem niepełny bez przedstawiciela tej firmy. Zamrażarka Bosch GSN51AWDV ma minimalistyczny, atrakcyjny design, oświetlenie LED i w pełni elektroniczne sterowanie. Technologia no Frost oznacza brak konieczności ręcznego rozmrażania i czyszczenia zamrażarki. System TouchControl pozwala na elektroniczną kontrolę temperatury. Optyczny i akustyczny sygnał ostrzega przy wzroście temperatury, a system multi alarmu poinformuje nas o awarii zasilania czy nie zamkniętych drzwiach. Ta duża zamrażarka skrzyniowa została też wyposażona w system FreshSense, który dzięki inteligentnym czujnikom utrzymuje stałą temperaturę wnętrza zamrażarki. Zamrażarki skrzyniowe Bosch, wyposażone są w 5 wygodnych, wyjmowanych półek, co według mnie czyni jest bardzo wygodnymi i przestronnymi.

Zamrażarka Beko RFNE270E33WN

Zamrażarka Beko RFNE270E33WN

Układając ranking zamrażarek szufladowych, nie mogłem zapomnieć o urządzeniu sygnowanym przez markę Beko. Zamrażarka Beko RFNE270E33WN ma pojemność 219 litrów i klasę zużycia energii F. Zamrażarka Beko RFNE270E33WN no frost jest wyposażona w 4 szuflady i 2 drzwi na zawiasach o różnej wysokości. Ułatwia to organizację przechowywania nawet dużych produktów. Podobnie jak inne najlepsze zamrażarki jest wyposażona w sterowanie elektroniczne.

Obecna tutaj funkcja szybkiego zamrażania jest bezpieczniejsza dla zdrowia i nie wpływa na temperaturę przechowywanych wcześniej produktów. Dzięki temu Twoje jedzenie dłużej pozostanie świeższe i bardziej pożywne.

Inaczej niż tradycyjne lodówki ta wolnostojąca zamrażarka szufladowa ma drzwi, które można odwrócić. Pozwala to zdecydować, w jaki sposób otworzyć drzwi zamrażarki, a tym samym wpasować ją nawet w projekt minimalistycznej kuchni.

Zamrażarka Whirlpool UW8F2YXBIF2

Zamrażarka Whirlpool UW8 F2Y XBI F 2

Komponując ranking zamrażarek szufladowych no Frost, chciałem wyróżnić modele firmy Whirlppol, która według mnie produkuje najlepsze zamrażarki wolnostojące w tej kategorii. Zamrażarka Whirlpool UW8F2YXBIF2 ma kompaktowe rozmiary – szerokość 59,5 cm., wysokość – 187,5 cm. I jeśli chodzi o porównanie zamrażarek szufladowych, ma dość dużą pojemność – 263 litry. Zmieszczą się w niej nawet bardzo duże produkty. Cechuję ją też niskie zużycie energii - 242 kWh rocznie.

System Total No Frost pozwala na szybkie zamrażanie żywności. Zamrażarka Whirlpool UW8F2YXBIF2 jest też wyposażona w inteligentne czujniki, które utrzymują stabilną temperaturę i zapewniają równomierne chłodzenie. Technologia 6 zapewnia stałą kontrolę temperatury, szybko przywracając ją do optymalnego poziomu. Dzięki temu Twoje produkty wyglądają tak, jak powinny, dobrze smakują i dłużej zachowują świeżość. Małe szuflady zamrażarki WHIRLPOOL UW8F2YXBIF2 ułatwiają sortowanie zamrożonej żywności. Duże szuflady zamrażarki WHIRLPOOL UW8F2YXBIF2 zapewniają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania dużych produktów spożywczych. Z łatwością przestawisz szuflady i dostosujesz je do swoich potrzeb. Możesz też przyspieszyć proces zamrażania, naciskając przycisk na zamrażarce

Zamrażarka Whirlpool UW8F2YWBIF2

Zamrażarka Whirlpool UW8 F2Y WBI F 2

Przeglądając zamrażarki szufladowe no Frost wpadła mi w oko zamrażarka Whirlpool UW8F2YWBIF2. To zaawansowana, przestronna i wydajna zamrażarka skrzyniowa. Przestrzeń robocza podzielona jest na 7 przegródek, zapewniając wygodne przechowywanie żywności i wyposażona w przezroczyste plastikowe pojemniki, które pozwalają zobaczyć zawartość bez wyciągania samej szuflady. W mojej opinii to najlepsza zamrażarka szufladowa w tej kategorii cenowej. Konstrukcja umożliwia przesuwanie drzwi z prawej strony na lewą, dopasowując urządzenie do maksymalnej wygody użytkowania. Specjalny wskaźnik dźwiękowy informuje, czy drzwi są otwarte, czy niedomknięte.

Zamrażarka Whirlpool UW8F2YWBIF2 obsługuje technologię No Frost, dzięki czemu na ścianach nie tworzy się lód i szron, zapewniając przez 24h „niską temperaturę” i wysoki komfort użytkowania. Zamrażarka wyposażona jest w generator lodu spożywczego oraz wbudowane oświetlenie, które pozwala korzystać z niej nawet w ciemnym pomieszczeniu.

Sterowanie elektroniczne pozwala łatwo ustawić różne programy zamrażarki Whirlpool UW8F2YWBIF2 naciśnięciem jednego przycisku. Ponadto ten rodzaj sterowania pozwala uniknąć kłopotów z obliczaniem i kontrolowaniem wymaganej temperatury, ponieważ dzięki czujnikowi temperatury powietrza mechanizm zamrażarki automatycznie dostosuje się i utrzyma wymagany tryb pracy, aby zachować smak, świeżość i witaminy w produktach.

Zamrażarka Bosch GSN54AWDV

Zamrażarka Bosch GSN54AWDV

Mój ranking zamrażarek skrzyniowych musiał uwzględniać także ten model marki Bosch. Zamrażarka Bosch GSN54AWDV, jak i inne zamrażarki szufladowe w tym zestawieniu jest wyposażona w system No Frost. Specjalny wentylator zapewnia wymuszoną cyrkulację powietrza, podczas gdy wilgoć skrapla się w specjalnej komorze. Okresowo wentylator wyłącza się, szron topnieje, a woda spływa do specjalnej tacy, z której odparowuje. Taki system zapewnia energooszczędność zamrażarki, szybkie mrożenie i brak konieczności okresowego rozmrażania urządzenia w celu usunięcia szronu.

Ta klasa zamrażania zachowuje wartości odżywcze produktów, pozwala na ich wygodne przechowywanie i eliminuje ręczne rozmrażanie. To dobra zamrażarka szufladowa, jeśli zależy ci przede wszystkim na komforcie i bezpieczeństwie przechowywania produktów.

Zakup zamrażarki Bosch GSN54AWDV jest polecany także ze względu na jej pojemność i system przechowywania kostek lodu. Zamrażarka wolnostojąca Bosch GSN54AWDV ma osobną komorę do pozyskiwania lodu. Ten jest przechowywany oddzielnie od innych produktów, dzięki czemu nie pochłania obcych zapachów. System MultiAirflow wraz z wentylatorem delikatnie i równomiernie rozprowadza zimne powietrze na różnych poziomach. Dzięki temu wahania temperatury są minimalne, a mrożenie żywności bezpieczniejsze. Regulowany termostat pozwala ustawić odpowiednią dla ciebie temperaturę, a przyśpieszone mrożenie sprawi, że żywność dłużej zachowuje swoją jakość.

Zamrażarki szufladowe no frost - na co zwracać uwagę?

Tworząc ranking zamrażarek szufladowych, wybrałem modele o maksymalnej funkcjonalności, wydajności i komforcie użytkowania. Na co jeszcze jednak warto zwrócić uwagę, wybierając zamrażarki szufladowe no Frost?

Wybierając najlepsze zamrażarki szufladowe, warto też, obok wymienionych modeli zwrócić uwagę na zamrażarki electrolux. Dobrym wyborem jest też zamrażarka Samsung.

Jeśli chcesz, aby przechowywana żywność miała optymalne warunki, najlepiej wybrać zamrażarkę nie tylko z systemem No Frost, ale również z technologią Multi Cooling. W tego typu urządzeniach dwa osobne układy dbają o prawidłowy poziom wilgotności powietrza w lodówce i zamrażarce. Dwa niezależne wentylatory zapewniają dłuższą świeżość żywności. Jednocześnie w komorze chłodniczej panuje odpowiednia wilgotność, dzięki czemu świeże produkty nie wysychają tak szybko.

Ważna jest również pojemność zamrażarki brutto i to, jaka jest głębokość we wnętrzu urządzenia. Istotny jest też niski pobór energii. Dlatego zwróć uwagę czy model ma przynajmniej klasę energetyczną f. Pracująca zamrażarka nie powinna dopuszczać do osadzania się „lodu wewnątrz urządzenia”. Oprócz tego model powinien mieć wyświetlacz led, wewnętrzne oświetlenie i móc pracować nawet w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Czy warto rozważyć kupno zamrażarki szufladowej no frost?

Zamrażarki z funkcją szybkiego zamrażania są wydajniejsze, bezpieczniejsze, jeśli chodzi o przechowywanie żywności i prostsze w codziennym utrzymaniu. Ponieważ lód i szron nie pojawia się na ściankach zamrażarki, nie jest konieczne jej regularne rozmrażanie i czyszczenie. Wewnętrzne ścianki urządzenia zawsze pozostają czyste i całkowicie suche, co pomaga uniknąć pleśni i gnicia. Olbrzymią zaletą zamrażarek szufladowych jest to, że gwarantują równomierne rozprowadzenie chłodu na wszystkich półkach i narożnikach komory. Gwarantuje to świeżość żywności i bezpieczeństwo. Pozwala też na szybkie uzyskanie zadanej temperatury po włączeniu lub załadowaniu dużej partii produktów.

Jaką zamrażarkę szufladową no frost wybrać?

Powyższy ranking zamrażarek ma na celu pomóc użytkownikom wybrać najlepsze dla nich modele no Frost. Ranking brał pod uwagę jedynie te modele wolnostojące, które cechował korzystny stosunek ceny do jakości. Podsumowując, planując wybór zamrażarki, należy jednak przede wszystkim oszacować, które technologie czy funkcje będą korzystne z twojego punktu widzenia. O ile w każdym przypadku ważna jest klasa energetyczna, łatwe otwieranie czy zdolność utrzymania temperatury, to niektóre funkcje mają charakter opcjonalny i być może czasami warto wybrać prostszy model, pozbawiony nieprzydatnych tobie funkcji, który jednocześnie będzie tańszy i gwarantuje mniejsze roczne zużycie prądu.