Pralki Eco Bubble - czy warto zainwestować w technologię Eco Bubble?

Powszechna moda na ekologię nie ominęła sprzętu AGD. Nowoczesna pralka powinna być nie tylko energooszczędna i przyjazna środowisku, ale również skutecznie usuwać zabrudzenia z tkaniny. Zgodnie z zabezpieczeniami Unii Europejskiej etykieta musi zawierać informacje na temat klasyfikacji europejskiej, rocznej energii elektrycznej i sprzętu, zabezpieczenia i klasyfikacji klas wirowania. Obecnie najwyższa klasa energetyczna do A+++. Wszystkie te warunki spełniają właśnie pralki Eco Bubble.

Technologia Eco Bubble – na czym polega?

EcoBubble to technologia, która wstępnie spienia proszek przed wejściem do bębna. Została po raz pierwszy zaprezentowana w 2010 roku. W konwencjonalnej pralce bez EcoBubble proszek jest po prostu zmywany z tacy do bębna strumieniem wody. Z reguły nie ma tu czasu na jego całkowite rozpuszczenie. Pozostają więc małe grudki, a w konsekwencji, potrzebny jest dodatkowy czas na rozpuszczenie i wnikanie proszku w tkaninę.

Oczywistą wadą jest to, że proszek nie zawsze całkowicie się rozpuszcza i trudniej go zmyć z ubrań. Pranie trwa dłużej, a urządzenie zużywa więcej wody, w efekcie wydłuża się cykl prania i płukania. Ponadto nie do końca umyty proszek może być szkodliwy, jeśli w rodzinie występują alergie. Dzięki technologii EcoBubble proszek najpierw trafia do specjalnego generatora piany, gdzie spienia się, mieszając z wodą i powietrzem i dopiero ta mieszanina z rozpuszczonym proszkiem trafia do bębna.

Pralki Eco Bubble

Eco Bubble - oszczędność wody i prądu?

To unikalne rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić nie tylko na wodzie i zużyciu energii elektrycznej, ale też przedłuża trwałość ubrań. Gęsta, dotleniona pianka zmywa brud czterdziestokrotne skuteczniej niż zwykły proszek. Możesz tu użyć wody o niskiej temperaturze, co oznacza skrócony cykl prania.

Piana jest całkowicie zmywana podczas płukania, co oznacza, że nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup specjalnych środków, jeśli w domu jest dziecko lub osoba z alergią. Eco Bubble mniej niszczy tkaniny. Zastosowanie pralek automatycznych z technologią Eco Bubble i pranie w wodzie 15 - 20 ºC, pozwala na zmniejszenie zużycia wody i energii elektrycznej o 70%. Wśród minusów jest wyłącznie wysoki koszt modeli z funkcją „Eco Bubble”.

Jakie są największe zalety korzystania z technologii Eco Bubble?

Zalety prania z EcoBubble:

• Pianka bogata w puder wnika w tkaninę o 40% szybciej, co poprawia usuwanie brudu nawet o 24%.

• Podczas prania w EcoBubble nie trzeba nawet podgrzewać wody, wydajność prania w zimnej wodzie o temperaturze 15°C jest taka sama jak w wodzie o temperaturze 40°C w konwencjonalnej pralce.

• Proszek jest całkowicie usuwany.

Pralka zużywa mniej prądu, ponieważ nie ma potrzeby podgrzewania wody, oszczędności mogą wynieść nawet do 70% (przy praniu w 15°C),

Pralki Eco Bubble Samsung wydłużają żywotność tkanin?

Technologia skraca czas prania nawet o 50% i zużycie energii nawet o 20%, bez pogorszenia jakości prania. Płyta obracająca się u podstawy bębna tworzy nowy wektor ruchu – wzdłuż osi bębna. Osiągnięty dzięki temu podwójny efekt pozwala szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia, jednocześnie nie niszcząc tkanin. Proszek nie działa tak agresywnie na ubrania, jak to ma miejsce w tradycyjnej pralce. Dzięki temu żywotność ubrań wydłuża się nawet o 50%. Zwłaszcza wymagające i delikatne tkaniny zyskają przy technologii Eco Bubble.