Pralko-suszarka czy suszarka? Co wybrać?

Pralko-suszarka czy suszarka? Co wybrać?

Czy suszenie ubrań przyprawia Cię o senność w nocy lub zajmuje zbyt wiele Twojego czasu? Czy jesteś rodzicem małych dzieci, które codziennie robią pranie i potrzebują, aby ich ubrania szybko wyschły? Jest to łatwiejsze i bardziej wydajne niż mogłoby się wydawać. Możesz wybrać pomiędzy pralko-suszarką a suszarką w zależności od swoich potrzeb. Możesz dowiedzieć się, które urządzenie jest dla Ciebie najlepsze.

Czy warto zainwestować w pralko-suszarkę

W nowoczesnych gospodarstwach domowych nieodłącznym elementem są pralki i suszarki. Urządzenia te służą do prania i suszenia ubrań, usuwania plam, odświeżania i suszenia. Technologia umożliwiła połączenie obu typów urządzeń w jedno akcesorium. Powstaje dylemat: czy kupić pralko-suszarkę osobno, czy pralko-suszarkę razem? Jest to często zadawane pytanie. Zanim podejmiesz decyzję, które z rozwiązań wybrać, powinieneś poznać kluczowe cechy każdego z nich. Istnieją kluczowe różnice pomiędzy pralko-suszarką, pralką i suszarką. Istnieją pewne kluczowe różnice pomiędzy pralko-suszarką z pompą ciepła a tą bez. Należą do nich wymiary zewnętrzne, zużycie wody i wydajność techniczna. Choć ostatecznie wyglądają niemal identycznie, to łatwość obsługi i kwestie związane z wymienionymi atrybutami sprawiają, że łatwiej jest wybrać pierwszą opcję niż drugą. Pralka może prać ubrania, ale nie może ich suszyć. Pralko-suszarka Whirlpool i pralko-suszarka Bosch wykonają obie te czynności w ustawionym cyklu prania. Choć ta funkcja jest dużym udogodnieniem, ma pewne ograniczenia. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie rozważyć wady i zalety każdej opcji.

Pralko-suszarki mają swoje minusy

Pamiętaj, aby dopasować wagę swoich ubrań do maksymalnego obciążenia suszarki bębnowej. Łączne obciążenie jest zazwyczaj o 2-3 kg niższe niż standardowe obciążenie bębna. Nieco wyższe opłaty za prąd i wodę w przypadku pralko-suszarki utrudnią wybór jednej z nich. Ich roczne zużycie przy standardowym użytkowaniu, czyli Około 200 wsadów przy temperaturze prania 60°C (przy założeniu urządzeń tego samego typu) może kosztować nawet 400 zł. Nowoczesne pralko-suszarki wyposażone są w zaawansowane systemy, które minimalizują zużycie wody i energii. Profesjonalny silnik Inventer to jeden z przykładów systemu, który znacznie obniża ilość energii potrzebnej do suszenia i prania ubrań.

Czy potrzebujesz pralko-suszarki?

Każde urządzenie ma swoje zalety i wady. Najlepsza rzecz w pralko-suszarkach? Nie musisz suszyć ubrań, a następnie przenosić ich do suszarki. Ładunek suszenia w pralko-suszarce będzie mniejszy niż w suszarce. Suszarki bębnowe zajmują jednak mniej miejsca i są bardziej wydajne w suszeniu ubrań, ponieważ korzystają z bardziej zaawansowanych programów. Trzeba będzie również wziąć pod uwagę wielkość bębna. Pralko-suszarka, która ma 8 kg wsadu może wysuszyć tylko około 5 kg ubrań. Te ograniczenia nie dotyczą już suszarki bębnowej.