Suszarka do prania slim do małej łazienki - ranking TOP 5


Suszarka do prania slim do małej łazienki - ranking TOP 5

Do niedawna automatyczne suszarki do prania były produktem ekskluzywnym i rzadko spotykanym. Jednocześnie ich rozmiary, często utrudniały ich instalacje w typowej łazience. Dziś nowa generacja kompaktowych suszarek slim, uważana jest za standardowy element wyposażenia mieszkania.

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę slim? Które funkcje są najprzydatniejsze? Aby ułatwić wybór urządzenia, które spełni oczekiwania użytkownika, stworzyłem ranking najlepszych suszarek do prania, dostępnych na polskim rynku.

Ranking suszarek Slim 2023 – TOP 5

Wybrałem pięć suszarek slim, które według mnie zasługują na wyróżnienie. Ponieważ większość nowoczesnych urządzeń tego typu ma zbliżone właściwości, a sam wybór najlepszego z nich jest kwestią subiektywną, dlatego w rankingu urządzeń staram się głównie zwrócić uwagę na cechy wyróżniające dane urządzenie.

Miejsce Wygląd Model Cena
1 Suszarka BEKO MDF7444CX Suszarka BEKO MDF7444CX od 2799 zł
2 Suszarka Beko EDF7434GXA Suszarka Beko EDF7434GXA od 2399 zł
3 Suszarka Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S Suszarka Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S od 2499 zł
4 ​​Suszarka Beko DF7424RTDCX Suszarka Beko DF7424RTDCX od 2899 zł
5 Suszarka Hoover H-Dry 500 Pro NDP4 H7A2TCBEX-S Suszarka Hoover H-Dry 500 Pro NDP4 H7A2TCBEX-S od 2399 zł

 

Suszarka BEKO MDF7444CX

Suszarka BEKO MDF7444CX

To kompaktowe urządzenie sygnowane przez znaną markę Beko, to według mnie najlepsza suszarka do prania w tym zestawieniu. Te modele slim są zaprojektowane z myślą o niewielkich łazienkach. Przy minimalnej głębokości – 46 cm., pomieści nawet 7 kg prania. Niewielka waga – 41 kg i specjalny łącznik pozwala ją wygodnie i bezpiecznie zainstalować na pralce. Moim zdaniem olbrzymim plusem suszarki Beko MDF7444CX są bardzo duże drzwi. Dzięki nim załadowanie do bębna nawet dużych koców, zasłon czy pościeli nie sprawia żadnej trudności.

Suszarki Beko MDF7444CX slim cechuje wysoka klasa energetyczna A++, co oznacza niewielkie zużycie energii, a tym samym niższe rachunki za prąd. Niski pobór energii – 212 kWh oraz pompy ciepła - gwarantują wysoką wydajność urządzenia przy minimalnym wykorzystaniu energii elektrycznej i zużyciu wody.

Suszarka kondensacyjna zazwyczaj ma standardowy zestaw programów. Model Beko MDF7444CX ma dodatkowy moduł Baby Protect, który został opracowany specjalnie z myślą o suszeniu ubranek dla dzieci.

Zalety:

• Niewielki rozmiar

• Wydajność energetyczna.

• Duża ilość programów.

• Wygodny panel sterowania i duże drzwi.

• Atrakcyjna cena.

• Niski pobór energii

 

Suszarka Beko EDF7434GXA

Suszarka Beko EDF7434GXA

Kolejna w moim zestawieniu suszarka bębnowa slim od firmy Beko wyróżnia się wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Suszenie ubrań możliwe jest przy użyciu kilkunastu programów. W tym szybki, ekologiczny, sport/fitness czy przeznaczony do suszenie delikatnych tkanin i syntetycznych lub bawełny. Pompa ciepła i wysoka klasa energetyczna zapewniają wydajną pracę przy niewielkim zużyciu prądu i wody. Podobnie jak w przypadku BEKO MDF7444CX pobór energii to jedynie 212 kWh.

Niewątpliwym atutem jest duży, wygodny i intuicyjny wyświetlacz elektroniczny oraz oświetlenie bębna suszarki slim. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia nawet przy słabym, minimalnym oświetleniu. Suszarka ma kompaktowe wymiary 46 x 59,7 x 84,6 cm oraz pojemność 7 kg.

Zalety:

• Duży wybór programów.

• Niewielkie rozmiary.

• Niski pobór energii.

• Oświetlenie bębna.

 

Suszarka Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Suszarka Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Ta suszarka bębnowa slim ma prawie identyczne wymiary jak modele Beko. Analogicznie zmieścisz tu 7 kg prania, identyczny jest też pobór mocy na poziomie 212 kWh. Ciekawym dodatkiem jest system zdalnego sterowania. Pozwala on uruchomić urządzenie z dowolnego miejsca w domu. Czym jeszcze wyróżnia się ta suszarka slim? Ranking, który stworzyłem, uwzględnia rozwiązania innowacyjne, przyjazne dla użytkownika. Takim niewątpliwie jest zamontowany w suszarce Candy Rapid zbiornik na wodę. Pozwala on na bieżąco monitorować poziom skroplonej wody.

Dla wygody użytkownika suszarkę slim Candy Rapid wyposażono w 14 programów, a najkrótszy z nich trwa tylko 12 minut. Ma też przydatną, specjalną funkcję EasyIron, która pozwala minimalizować zagniecenia ubrań.

Zalety:

• Wygodny system zdalnego sterowania.

• Duży wybór programów (14).

• Funkcja redukcji zagnieceń ubrań.

• Zbiornik na wodę.

 

Suszarka Beko DF7424RTDCX

Suszarka Beko DF7424RTDCX

Beko DF7424RTDCX to najwęższa w tym zestawieniu suszarka slim. 45 centymetrów głębokości pozwala zmieścić urządzenie nawet w bardzo małej łazience. Ta suszarka do prania wąska ma pojemność do 7 kg, wyposażona jest w pompę ciepła i pozbawiona jest niewygodnych elementów wystających. Wszystko to sprawia, że suszarka slim 45 cm to świetne rozwiązanie dla właścicieli małych mieszkań i małych rodzin.

Czym jeszcze wyróżnia się suszarka 45 cm? Ranking moim zdaniem winien przede wszystkim uwzględniać wydajność i wygodę korzystania z urządzenia. Suszarka bębnowa slim Beko DF7424RTDCX spełnia te kryteria. Silnik inwerterowy oraz wysoka klasa energetyczna – A+++ są gwarancją oszczędnej i wydajnej pracy suszarki slim. Boczne panele redukcji drgań skutecznie redukują odgłosy pracy urządzenia. W odróżnieniu od poprzedników model cechuje się jednak wyższym zużyciem prąd – 159 kWh.

Zalety:

• Niewielki rozmiar urządzenia.

• Boczne panele redukujące drgania.

• Ochrona przed zagnieceniami.

• Czujnik suszenia.

 

Suszarka Hoover H-Dry 500 Pro NDP4 H7A2TCBEX-S

Suszarka Hoover H-Dry 500 Pro NDP4 H7A2TCBEX-S

Podobnie jak inne suszarki kondensacyjne z rankingu, model ten zmieści do 7 kg prania, ma niewielkie wymiary oraz pobór mocy na poziomie 212 kWh. Te modele slim cechuje nieco niższa klasa energetyczna – A++, co jednak rekompensuje bogactwo programów, zdalne sterowanie i obecność zbiornika wody.

Suszarka na pranie slim Hoover H-Dry 500 Pro została wyposażona w cztery unikalne programy. W zależności od twoich potrzeb ubranie może być nieco wilgotne albo nadawać się od razu do założenia czy włożenia do szafy. Z kolei program ActiveDry w niespełna 20 minut oczyści twoją odzież z alergenów, zarazków i bakterii.

Zalety:

• Unikalny zestaw programów.

• Zdalne sterowanie z wykorzystaniem aplikacji

• Pojemny bęben.

• Stosunkowo niska cena.

Suszarka do prania slim – Czy warto?

Suszarki slim to urządzenia zaprojektowane z myślą o małych rodzinach czy właścicielach niewielkich łazienek. Ich największą zaletą jest korzystne połączenie wydajności, niskie zużycie prądu i energii oraz kompaktowe rozmiary. Suszarka bębnowa slim z powodzeniem zmieści się nawet 4 – 6-metrowych łazienkach. Suszenie ubrań jest tu wygodne i szybkie. Większość suszarek jest bowiem wyposażona w krótkie – kilkunastominutowe programy. W suszarkę slim powinny się zaopatrzyć osoby, którym zależy na urządzeniach efektywnych, praktycznych i łatwych do instalacji.

Przydatne programy i funkcje suszarki

Praktycznie każda suszarka na pranie slim wyposażona jest w dwa podstawowe programy. Te dłuższe pozwalają wysuszyć odzież w takim stopniu, aby można ją było od razu włożyć do szafy lub założyć na siebie. Krótsze pozostawiają odzież lekko wilgotną, przygotowując ją do prasowania. Najczęściej możliwe jest też delikatne suszenie wszystkich ubrań w zależności od rodzaju tkaniny. Nawet najbardziej podstawowe modele mają oddzielny program do bawełny i tkanin syntetycznych. Oprócz tego najczęściej spotyka się następujące programy:

Mix – program, który pozwala na suszenie ubrań z różnego rodzaju tkaniny.

Opóźnienie startu – pozwala na zaplanowanie suszenia i uruchomienie suszarki o wybranej godzinie.

Program do szafy – tak wysuszonych ubrań nie trzeba prasować. Nadają się bezpośrednio do użytkowania lub włożenia do szafy.

Program redukcji zagnieceń – spotykany w bardziej zaawansowanych urządzeniach. W ostatniej fazie suszenia do bębna wpuszczane jest zimne powietrze, co skutecznie zapobiega zagnieceniu ubrań.

Fuzzy Logic – suszarka do prania wąska automatycznie dobiera czas pracy i samodzielnie określa temperaturę. Bardzo wygodny program, jeśli zależy ci głównie na krótkim czasie suszenia ubrań.

Kids Protect – program dostępny w niektórych urządzeniach. Jest przeznaczony do suszenia ubranek dziecięcych i odzieży osób cierpiących na alergię.

Na co zwrócić́ uwagę̨ wybierając pralko-suszarkę̨ slim?

Najlepsze suszarki slim i ich wybór zależy w dużej mierze od twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Możemy jednak wyróżnić kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie suszarki.

Zatem jaka jest najlepsza ekonomiczna suszarka slim do prania? Opinie użytkowników najczęściej dotyczą pojemności suszarki, wyboru programów, energooszczędności. W przypadku suszarek typu slim niezwykle ważne są też wymiary urządzenia. Im mniejsza suszarka do prania, tym lepiej, pod warunkiem, że nie dzieje się to kosztem pojemności urządzenia.

Zadbaj, aby twoja suszarka do prania wąska miała taką samą lub zbliżoną pojemność jak pralka. W innym przypadku będziesz zmuszony suszyć pranie na dwa czy trzy razy. Pojemność bębna do 7 kg, to standard, jakim powinna się cechować kompaktowa suszarka do do prania. Opinie użytkowników każą też zwrócić uwagę na wielkość zbiornika na wodę. Najczęściej ich pojemność to 2 – 3 litry, ale zdarzają się modele ze zbiornikiem 5 – litrowym.

To, jaka jest najlepsza suszarka slim do prania, wyznacza też klasa energetyczna urządzenia. Im jest ona wyższa, tym większe oszczędności, jeśli chodzi o zużycie wody i prądu. Zwróć też uwagę na ilość i rodzaj programów suszenia. Zastanów się, czy wszystkie z nich są ci przydatne. Np. za pralkę z systemem suszenia ubranek dziecięcych zapłacisz więcej, a jeśli w domu nie ma dzieci, jest on ci zupełnie zbędny. Koszt pralki będzie też wyższy, jeśli zdecydujesz się na model z programem suszenia odzieży outdoorowej, sportowej i wymagających, delikatnych tkanin. Staraj się wybierać modele ze zdalnym sterowaniem, przejrzystym wyświetlaczem oraz możliwie dużymi drzwiami.

Autor Marek Nowakowski

Redaktor w serwisie Partner AGD-RTV - pasjonujący majsterkowicz

Pasjonat innowacyjnych rozwiązań AGD i RTV, z wykształceniem towaroznawcy i umiejętnościami majsterkowicza. Odkrywam, oceniam i prezentuję rankingi sprzętów