Ekspres do kawy czy kawiarka – porównujemy!

Kawa zaliczana jest do najpopularniejszych napojów na całym świecie. Po ten czarny napar bardzo chętnie sięgamy szczególnie rano, kiedy to potrzebujemy szybkiego pobudzenia. Decydując się na przygotowanie kawy, mamy do wyboru kilka różnych opcji. Możemy postawić na ekspres lub kawiarkę. Decydując się na to pierwsze urządzenie, w grę wchodzi zarówno ekspres ciśnieniowy, przelewowy, jak i ten na kapsułki. Zanim zdecydujesz się na zakupy, warto poznać bliżej wady i zalety poszczególnych sposobów parzenia kawy. Dzięki temu z łatwością wybierzesz to, co najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i preferencjom. Pamiętaj, że możesz również skorzystać z porównywarki cen, co pozwoli Ci na zakup urządzenia dostępnego w najbardziej rozsądnej cenie.

Zalety kawy z kawiarki?

Kawa z kawiarki ma całe mnóstwo zalet. Mówiąc o niej, należy przede wszystkim podkreślić jej smak. Niektórzy powiedzą, że jest to kwestia dość subiektywna i z pewnością poniekąd mają rację. Warto jednak zaznaczyć, że miłośnicy kawy zgodnie przyznają, że kawa z kawiarki jest po prostu jedną z najsmaczniejszych. Kawiarka to urządzenie niezwykle proste. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z niej, nie musisz martwić się tym, że nie będziesz potrafił jej obsłużyć. Jej kolejną zaletą jest to, że tak naprawdę nie ma co się w niej popsuć. Tym, co może wymagać wymiany jest wyłącznie uszczelka. Jeśli będzie taka potrzeba, kupisz ją bez problemu, a następnie naprawdę szybko wymienisz. Kawiarki nie zajmują dużo miejsca, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w małej kuchni. Są idealne nawet wtedy, kiedy wynajmujesz tylko pokój. Ich umycie nie nastręcza większych problemów.

Ekspres do kawy czy kawiarka

Ekspres kapsułkowy

Ekspresy kapsułkowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika ona między innymi z łatwości przygotowywania kawy. Wybór kapsułek jest obecnie tak ogromny, że każdy miłośnik tego napoju znajdzie dla siebie te odpowiednie. Dostępne są takie, które pasują do modeli różnych marek. Sięgając po kapsułki, z łatwością przygotujesz nie tylko zwykłą czarną kawę, ale również cappuccino, a nawet latte. Warto dodać, że taki ekspres świetnie sprawdza się również w przypadku przygotowywania czekolady. To modele, które czyści się naprawdę łatwo. Jeśli nie chcesz tracić czasu na długie czyszczenie swojego kawowego sprzętu, ekspres kapsułkowy to naprawdę dobry wybór. Musisz jednak pamiętać aby regularnie usuwać kamień ze zbiornika na wodę. Z całą pewnością można stwierdzić, że ekspres na kapsułki to dobry wybór dla tych, którzy cenią proste, szybko i nie zajmujące wiele czasu parzenie kawy.

Ekspres ciśnieniowy

Ekspresy ciśnieniowe są powszechnie uważane za jedne z najlepszych. Parzą one kawę pod naprawdę wysokim ciśnieniem, co przekłada się na jej wyjątkowe walory smakowe. Jednocześnie ich obsługa nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy wcisnąć odpowiednie przyciski, aby po kilku minutach cieszyć się pyszną, pełną aromatu kawą. Co ważne, dobry ekspres ciśnieniowy pozwala na przygotowywanie różnego rodzaju kawy. Dostępne są modele wyposażone w młynki, dzięki czemu ziarna można mielić świeżo przed parzeniem, a także spieniacze do mleka, co sprawia, że kawa może być zawsze pokryta delikatną warstwą pysznej mlecznej pianki. Niestety, takie ekspresy nie kosztują mało. Ich zakup to na ogół naprawdę niemały koszt, co sprawia, że nie są one dostępne dla wszystkich.

Kawiarka a ekspres - porównanie

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co wybrać jest tak naprawdę niemożliwe. Każdy z nas ma bowiem zupełnie inne potrzeby i preferencje. Dla jednych zdecydowanie lepsza będzie kawiarka, która nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się w nawet naprawdę niewielkiej kuchni, inni wybiorą ekspres, który jest odpowiednio raczej do takiej kuchni, w której miejsca nie brakuje.