Pralko-suszarki z pompą ciepła ranking 2023

Pralko-suszarki z pompą ciepła ranking 2023

Pralko suszarki z pompą ciepła coraz częściej stają się podstawowym wyposażeniem łazienek. Są nie tylko wielofunkcyjne, wygodne, ale też energooszczędne. Nie każdy jednak wie, na co zwrócić uwagę przy wyborze pralko – suszarki, czy które właściwości decydują o wydajności i klasie urządzenia. Dlatego stworzyłem ranking, który mam nadzieje pomoże użytkownikom wybrać pralko – suszarkę najlepiej dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb.

Ranking pralko-suszarki z pompą ciepła 2023

Tworząc ranking, skupiłem się na pralko suszarkach, które według mnie łączą w sobie korzystny stosunek jakości do ceny, są wydajne, energooszczędne oraz trwałe i odporne na typowe usterki, wynikające z codziennego użytkowania.

Miejsce Wygląd Model Cena
1 Pralko-suszarka Electrolux EW9W161BC Pralko-suszarka Electrolux EW9W161BC od 5699 zł
2 Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC od 6599 zł
3 Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW9WN249BP Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW9WN249BP od 5999 zł
4 ​​Pralko-suszarka ELECTROLUX PerfectCare 900 EW9W161B Pralko-suszarka ELECTROLUX PerfectCare 900 EW9W161B od 5699 zł

Pralko-suszarka Electrolux EW9W161BC

Pralko-suszarka Electrolux EW9W161BC

Ta pralko suszarka z pompą ciepła Electrolux mieści w sobie nawet do 10 kg prania i 6 kg. wsadu w przypadku suszenia. Ta pralko suszarka oferuje standardowe programy z gatunku – pranie ręczne, a także specjalny program do jedwabiu w delikatnym cyklu prania i odpowiednim cyklem wirowania, czy do prania wełny.

Pralko-suszarka slim z pompą ciepła ma też programy: Eco 40-60, do materiałów syntetycznych, delikatny, 3-godzinny, FreshScent, płukanie, wirowanie/odpompowanie. System DelicateCare dostosowuje temperaturę i ruchy bębna do rodzaju tkaniny, zapewniając optymalną pielęgnację. Pozwala to zachować jakość i pierwotny kształt ubrań. Z kolei program SteamCare przywraca świeżość ubraniom za pomocą pary, zmniejszając zagniecenia i potrzebę prasowania. Dzięki temu ubrania dłużej wyglądają świeżo i zachowują swój kształt.

Jednocześnie technologia HP PerfectCare900 umożliwia pranie i suszenie szerokiej gamy tkanin w temperaturze prawie o połowę niższej niż w tradycyjnych pralkach. Jeśli zatem szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, a jednocześnie oszczędnego, to według mnie zdecydowanie warto kupić pralko suszarkę Electrolux EW9W161BC

Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC

Pralko-suszarka AEG L9WBAN61BC

AEG od lat produkuje najwyższej jakości pralko-suszarki z pompą ciepła. Ranking byłby niekompletny zatem bez przedstawiciela niemieckiego koncernu.

Podobnie jak w przypadku modelu Electrolux także ta pralko suszarka z pompą ciepła ma pojemność prania do 10 kg i suszenia – 6 kg. Wyposażona w pompę ciepła wykorzystuje dwa razy mniej wody i zużywa 1/3 mniej energii. Zużycie energii na 100 cykli prania i suszenia to jedynie 252 kWh.

Producent wyposażył pralko suszarkę w innowacyjny system ÖKOKombi z technologią SensiDry®. Oznacza to, że w tej pralko suszarce automat samodzielnie dostosowuje ustawienia do różnych tkanin. To nie tylko wygoda ale też energooszczędne suszenie, gdyż zautomatyzowane Pralko-suszarki AEG L9WBAN61BC mniej pobierają wody i piorą w niższej temperaturze.Ta dobra pralko suszarka, ma też program ProSense®, który automatycznie dostosowuje czas prania do wielkości i ciężkości ładunku. W praktyce oznacza to, znowu – mniejsze zużycie energii. Wszystko to sprawia, że w naszym rankingu pralko suszarek AEG L9WBAN61BC sytuuje się wysoko.

Z kolei technologia ProSense® automatycznie dostosowuje czas prania i suszenia do wielkości ładunku. Efektem są wygodne i ekonomiczne cykle, które zapewniają oszczędność czasu, wody i energii – niezależnie od wielkości ładunku.

Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW9WN249BP

Pralko-suszarka ELECTROLUX MEW9WN249BP

Moim zdaniem ranking pralko suszarek byłby niepełny bez modelu Electrolux MEW9WN249BP. To prawdziwa pralko-suszarka z pompą ciepła slim. Jej wymiary to jedynie 63.6 x 59.7 x 87 cm. Jednocześnie ładowność jest tu tylko nieznacznie mniejsza – 9 kg., a załadunek suszenia ubrań jest analogiczny jak w przypadku poprzednio omawianych modeli.

Pralko suszarka z pompą ciepła Electrolux MEW9WN249BP ma też podobne programy suszenia, a także funkcje opóźnienia pracy, zabezpieczenia przed zalaniem, blokadę przed dziećmi. System delicatecare dostosowuje temperaturę do rodzaju tkaniny. Pralko suszarka Electrolux MEW9WN249BP emituje standardowy poziom hałasu, a obroty bębna to 1400 obr/min.

Pralko-suszarka ELECTROLUX PerfectCare 900 EW9W161BC

Pralko-suszarka ELECTROLUX PerfectCare 900 EW9W161BC

W rankingu pralko suszarek z pompą kolejny przedstawiciel marki Electrolux. Według mnie te pralko suszarki z pompą ciepła wyróżnia jakość, odporność na zużycie oraz duży wybór programów. System pompy ciepła DelicateCare wykorzystuje niską temperaturę i dobiera automatycznie odpowiedni ruch bębna do poszczególnych tkanin. Nie niszczy ubrań, praktycznie eliminuje potrzebę prasowania i redukuje zużycie energii. Nawet jedwabne ubrania będą miały do 50% mniej zagnieceń.

Ubrania zostaną wysuszone w temperaturze znacznie niższej (54⁰C) niż w konwencjonalnych systemach (82⁰C). Z kolei system SensiCare automatycznie waży każdy ładunek prania i dostosowuje cykl, aby precyzyjnie wybrać czas trwania prania. Pozwala to prać ubrania w niższych temperaturach i w efekcie daje oszczędność energii, zachowując wydajny cykl prania.Ile prądu zużywa suszarka z pompą ciepła?

Główną funkcją i zaletą pralko suszarka z pompą jest oszczędność energii. Pralko suszarki z pompą ciepła zużywają mniej niż połowę energii niż analogiczne suszarki kondensacyjne. Suszarki kondensacyjne zwykle zużywają około 3 kWh na pełny cykl prania, podczas gdy suszarki z pompą ciepła zużywają około 1,5 kWh na wsad.

Konwencjonalne suszarki wykorzystują duży elektryczny element grzejny do podgrzewania powietrza używanego do suszenia prania. Ciepłe powietrze wchodzi następnie do bębna odzieżowego i usuwa wilgoć z prania. Na koniec usuwane jest na zewnątrz.

Pralko suszarki w obiegu zamkniętym nie odprowadzają powietrza na zewnątrz, a wykorzystują je w trakcie suszenia. Dodatkowo mogą suszyć ubrania w niższych temperaturach, co ponownie, oznacza oszczędność energii.

Przykładowo - cykl prania bawełny w tradycyjnej suszarce wymaga zużycia 4,8 kWh energii. W przypadku pralko suszarek technologia pompy ciepła redukuje zużycie energii do 1,87 kWh.

Co lepsza suszarka kondensacyjna czy z pompą ciepła?

Suszarki z pompą ciepła i kondensacyjne technicznie wykonują to samo zadanie – suszą pranie – i obie odprowadzają wilgoć w ten sam sposób. Różnią się od siebie pompą ciepła. Pralko suszarka jest urządzeniem wydajniejszym. Tak samo, jak tradycyjna suszarka usuwa nieprzyjemne zapachy, suszy nawet bardzo delikatne ubrania i wygładza zagniecenia, ale cykl suszenia czy prania jest tu mniej energochłonny.

Dobre pralko suszarki pozwalają zmniejszyć zużycie energii nawet o 60%. Jednocześnie niektóre suszarki oferują większy zakres programów niż tradycyjne urządzenia tego typu i w mniejszym stopniu wpływają na kondycje suszonych ubrań, zachowując ich pierwotny kształt.

Czy warto kupić suszarkę z pompą ciepła?

Pozostawianie prania do wyschnięcia w pomieszczeniu może być niewygodne i czasochłonne – zwłaszcza w przypadku dużych gospodarstw domowych. Może również prowadzić do rozwoju roztoczy. Korzystając z suszarek z pompą ciepła, możesz nie tylko łatwo i szybko wysuszyć delikatne ubrania czy tkaniny syntetyczne, ale też oszczędzasz energię elektryczną. Najlepsze pralko suszarki pozwalają na oszczędność prądu nawet do 60% oraz wody o 1/3.

Suszarka z pompą ciepła pozwala wysuszyć ubrania w krótkim czasie, bez względu na temperaturę powietrza na zewnątrz, bez zagnieceń tkaniny i w sposób dla niej bezpieczny, nie deformując ubrań.