Do czego służy i co można zrobić w robocie planetarnym?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele urządzeń i sprzętów, które znacznie ułatwiają pracę w kuchni. Wśród nich jest robot planetarny, który jest wyjątkowo wszechstronnym i bardzo funkcjonalnym sprzętem kuchennym. Jeśli lubisz gotować czy piec ciasta, ale jednocześnie nie chcesz spędzać w kuchni zbyt wiele czasu, to robot planetarny jest urządzeniem, które koniecznie powinno znaleźć się na wyposażeniu Twojej kuchni. Z pewnością chętnie dowiesz się, co można zrobić w robocie planetarnym i dlaczego warto go mieć.

Co to jest robot planetarny?

W niejednej kuchni na wyposażeniu można dzisiaj znaleźć malakser, blender i mikser. Urządzenia te przeznaczone są do wykonywania różnych zadań, znacznie ułatwiają przygotowanie wielu mniej i bardziej skomplikowanych potraw, zajmują jednak mnóstwo miejsca. Zakup jednego robota kuchennego sprawi, że zyskasz w kuchni znacznie więcej miejsca. Robot planetarny zastąpi mikser, blender, mikser, a nawet maszynkę do mięsa czy sokowirówkę. Co to jest robot planetarny i jakie są jego najważniejsze cechy? Robot planetarny to urządzenie, które zaliczane jest do małego AGD. Nazwa tego urządzenia związana jest ze sposobem jego działania. Otóż mieszadło w robocie planetarnym porusza się nie tylko wokół własnej osi, ale także we wnętrzu misy, co jednoznacznie kojarzy się z ruchem planet. Stąd nazwa tego wszechstronnego urządzenia. Co można zrobić w robocie planetarnym? Z pewnością zastanawiasz się nad tym, co można zrobić w robocie planetarnym? Otóż kupując to urządzenie, będziesz mogła ubić śmietankę i przygotować różne rodzaje ciast. Do robota planetarnego mogą być dołączone bardzo różne przystawki, niektóre możesz też dokupić oddzielnie. W zależności od tego, w jakie przystawki zostanie wyposażony robot planetarny, będziesz mogła wykorzystać go także do mielenia mięsa, szatkowania, krojenia warzyw w kostkę lub talarki. Z robotem planetarnym przygotujesz pyszne soki, domową kiełbasę, zmielisz ziarna, przygotujesz różna rodzaje makaronu albo pokruszysz kostki lodu. Nieodłączną częścią każdego robota planetarnego jest misa. W zależności od modelu może mieć bardzo różną pojemność. Na rynku dostępne są roboty planetarne z misą o pojemności 3,5 – 7 l.

co można zrobić w robocie planetranym

Jakie ciasta można robić w robocie planetarnym?

Jesteś miłośniczką domowych wypieków i chciałabyś wiedzieć, jakie ciasta można robić w robocie planetarnym? Urządzenie to bardzo dokładnie miesza zarówno mokre, jak i suche składniki, dzięki temu doskonale nadaje się do przygotowywania ciast o bardzo różnej konsystencji. W robocie planetarnym przygotujesz ciasta ucierane, biszkoptowe, a nawet kruche. Z urządzeniem tym szybko i bez wysiłku zagnieciesz też ciasto na pierogi. Co więcej, w urządzeniu tym można szybko i bez wysiłku przygotować ciasto drożdżowe. Decydując się na zakup robota planetarnego pamiętaj, że są to urządzenia różniące się nie tylko funkcjami i możliwościami, ale także mocą. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się do czego zamierzasz go wykorzystywać. Urządzenie o małej mocy dobrze poradzi sobie z ubiciem piany z białek czy śmietanki, ale już niekoniecznie sprawdzi się, gdy będziesz chciała zagnieć w nim ciasto drożdżowe.

Jaki robot planetarny do ciasta drożdżowego wybrać?

Standardowo roboty planetarne mają moc od 700 do 1000 W. Urządzenia tej mocy nie poradzą sobie z wyrabianiem ciasta drożdżowego. Jeśli chcesz piec domowe chałki, kajzerki czy chleb, musisz wybrać robot, który ma moc 1200, a nawet 1400 W. Robot o dużej mocy poradzi sobie nie tylko z wyrobieniem ciasto drożdżowego, ale także z precyzyjnym rozdrobieniem oraz połączeniem nawet bardzo twardych składników.